Historia firmy PGMB „Warszawa” sp. z o.o.
– lidera w wynajmie żurawi

Tradycja i doświadczenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa” sp. z o.o. to ponad 60-letnia tradycja i doświadczenie. Firma powstała 1 lipca 1961 roku, jako przedsiębiorstwo państwowe, i od samego początku w jej DNA są działania w branży budowlanej, związane z eksploatacją ciężkich maszyn budowlanych.

Od lat gościmy na największych budowach w Warszawie i nie tylko. Logo PGMB „Warszawa” można było widzieć między innymi na budowie I linii warszawskiego metra.

Pracowaliśmy z najważniejszymi firmami budowlanymi na polskim rynku i lata doświadczeń zaowocowały wypracowaniem niezawodnych metod współpracy z Klientami, ceniącymi nasze kompleksowe działanie.

Byliśmy na budowie

Lata ’70 osiedle Marymont Potok, Marymont Ruda
Lata ’70 osiedle Bródno, Targówek, Ursynów
1976 osiedle Chomiczówka
1976 Oddział Turystyki Zagranicznej ORBIS
1977 Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu
1978 osiedle Służew nad Dolinką
1978 osiedle Ursus Niedźwiadek
1979 osiedle Gocław
koniec lat ’70 osiedle Bemowo Lotnisko
początek lat ’80 osiedle Tarchomin
lata ’80 osiedle Górce
1981 szpital Bródnowski
od 1983 r. do 2003 r. Pierwsza linia metra od stacji Kabaty po Dworzec Gdański
1989 Rozbiórka pomnika Feliksa Dzierżyńskiego
1990 Renowacja filharmonii w Wilnie
1991 Oczyszczalnia Ścieków „Czajka”
2000 Budynki uczelni SGGW
2004 Muzeum Powstania Warszawskiego
2004 Hotel Hilton przy ul. Grzybowskiej

Pionierzy rynku żurawi wieżowych

W latach 70-tych jako pierwsi na polskim rynku wprowadziliśmy na budowy sprzęt charakteryzujący się niezwykle wysokimi, jak na tamte czasy, parametrami. Były to żurawie wieżowe Potain, windy towarowo-osobowe Alimak, pompy do betonu Stetter, czy rusztowania wiszące z napędem elektrycznym.

Przez lata zajmowaliśmy się produkcją i sprzedażą wysoko wyspecjalizowanych maszyn, narzędzi oraz części zamiennych do maszyn budowlanych – głównie do żurawi samojezdnych i żurawi wieżowych, które obecnie stanowią główny filar naszego działania.  Od 2020 roku skupiamy się na wynajmie wraz z pełną obsługą operatorską żurawi znanej marki Liebherr.

Doświadczenie od pokoleń

Siłą naszej marki jest doświadczony i wykwalifikowany zespół operatorów, montażystów, serwisantów, którzy od lat działają w branży i rozwijają swoje umiejętności. Podążając za rozwojem technologii, o krok wyprzedzamy Klientów i ich potrzeby.

Nasze procedury bezpieczeństwa i profesjonalizm sprawiają, że jesteśmy jedną z nielicznych firm w branży, które mogą pochwalić się bezwypadkową historią pracy naszych żurawi.

Nowe kierunki rozwoju

W 1992 roku postanowiliśmy wykorzystać teren niedziałającego wówczas Zakładu Naprawy Maszyn PGMB „Warszawa” przy ulicy Bakalarskiej i otworzyć tam Targowisko Kwiatowe.

W 2002 roku, w wyniku komercjalizacji, PGMB „Warszawa” przekształcono w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem m. st. Warszawy

Ułatwienia dostępu